Bitcoin ile Günlük Para Kazanma 2024

HULK

TMF Moderatör
Yönetici
Moderatör
Değerlendirme - 0%
0   0   0
https://turkmmoforum.com/wp-content/uploads/2024/05/Bitcoin-ile-Gunluk-Para-Kazanma.jpg

Bitcoin ile Günlük Para Kazanma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bitcoin Al-Sat Yaparak Para Kazanmak mümkün mü işte detayları.

Bitcoin ile günlük borsada yapılan al sat işlemleri sayesinde para kazanmak mümkündür. Kolay olmasının yanında riskli bir yöntemdir. Kısa dönem yatırım hamlesi işlemi için piyasayı takip etmek ve araştırma yapmak gereklidir. Bunun için yapılabilecek birkaç yöntem var. Sırasıyla izlenebilecek yöntemler:

1.Günlük Al Sat Yapma


Küçük yatırımlar ile hızlı aksiyonlar alınarak kâr edilebilecek pozisyondur. Gün içerisinde hızlı yükseliş trendlerinin takip edilip yakalanması ile mümkündür. Eliot dalgası denilen teknik bu işlem için en sık tercih edilen yöntemdir. Bu hamlede 5 düşüşün ardından 3 düzeltme gelir. Hızlı yaşanan bu dalgalanmaları yakalayarak alım satım işlemlerini sayesinde günlük kâr satışları kazanılır.

2.Hareketli Alım Satım


Uzun dönem Bitcoin’i elde tutan HODL’cılar gibi değil, benzeri ancak gün aşırı sürelerde elde tutup yüksekten satma hamlesidir. Hareketli alım satımda 24—48 saat süre aralıklarında alınan Bitcoin’in kâr satışlarının yapılması hedeflenir.

3.Arbitraj


Riski en az olan Bitcoin’den para kazanma yöntemidir. Bitcoin satın alınarak değişik borsalarda farklı fiyatlanması takip edilir. X borsadan daha düşük rakamlara alınan Bitcoin Y borsasında aynı süre zarfında daha yüksekten satılır. İşlemi yapmak için borsalar arası transferin olabilecek en hızlı seviyede yapılmış olması gereklidir. Bazen transfer süresini arttırmak için ek komisyonlar ödenebilir.

4.Satış Ortaklığına Girmek


Finans kuruluşlarının oluşturduğu grupları içerir. Mevcut Bitcoin finans kuruluşunun oluşturduğu havuzlara aktarılır. Bu havuzlara Bitcoin aktaran katılımcıların yapılacak işlemler hakkında söz sahipliği yoktur. Yapılacak ticaret üzerinde inisiyatif sahibi yetkilendirilmiş finans kuruluşudur. Gün sonunda hisse oranında elde edilen kârlar katılımcıların hesaplarına aktarılır. Güven ve risk unsurunun yüksek olduğu işlemlerdir.
Bitcoin Al-Sat Yaparak Para Kazanmak


Bitcoin al sat yaparak para kazanmak yatırımcılar için cazip olsa da zor bir alandır. Bilgi, hızlı karar verme yetisinin yanında yazılımlardan da destek alınmalıdır. Özellikle al sat sinyali veren botların ne şekilde kullanılacağının bilinmesi fayda sağlar. Mantık olarak hisse senedi alım satım işlemlerine benzer. Bitcoin’ni düşükten alıp yüksekten satmak, arada ki karı da gün sonunda almak gerekir.

Bunun için dikkat edilmesi gereken konuların başında şunlar gelmektedir:

  • Bitcoin al sat yaparak para kazanmak süreklilik gerektiren bir işlemdir.
  • İşlemin sürdürülebilir olması için yapılan işlemlerde ödenecek komisyon oranlarının maliyet kalemi olduğu unutulmamalıdır.
  • Komisyon tutarları en düşük borsalar seçilmelidir.
  • Piyasa da ki fiyat tutarlılığını yakalayan bir borsa ile çalışılmalıdır.
  • İşlem emirleri askıda kalabilecek kadar düşük işlem yapılan platformlar bu iş için uygun değildir. Girilen alış satış emirleri hemen gerçekleşmelidir ki o an fiyatlanan rakamlardan ticaret yapılabilsin.

Tüm bunlara ek olarak satışa emri verilmiş Bitcoin’de kar satışı yerine düşüşler yaşanabilir. Bu durumda maksimum zarar yerine minimum zararla gün kapatılarak pozisyon alınmalıdır.

Bitcoin’den Para Kazanan Var mı?


Dünya üzerinde 2020 yılı Bitcoin’den en çok para kazanılan yıl oldu. Türkiye’de Bitcoin’den para kazanan ülkeler arasındadır. Türkiye’nin listede ilk 10 içerisinde yer alması ülkemizde de Bitcoin zenginlerinin olduğunu ortaya koymaktadır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yatırımlarını Bitcoin’e yatırarak paralarını katlayan yatırımcılar var. Ayrıca Bitcoin madenciliği yapmış ve elde ettiği Bitcoin’ler ile bugün hatırı sayılır bir servete ulaşmış kişilerde mevcut.

Bu kişilerden isminin açıklanmasını istemeyenlerin verdiği bilgiler şöyledir:

Lüleburgaz ikametine kayıtlı E.B 2007 yılından bu yana Bitcoin madenciliği yapmaktadır. 350 TL ile başlayan birikiminin bugün 12 milyon dolara ulaştığını belirtmektedir. Madencilik yanı sıra dünya üzerinde diğer borsalarda al sat işlemleri yapan E.B tüm bunları Bitcoin’nin gelecekte talep göreceği öngörüleri ve grafik okumaları ile yapabildiğini belirtiyor.

İzmir’de 4 bin TL ile Bitcoin’e yatırım yapan E.D sayısız düşüş ve yükselişler gördüğünü belirtiyor. Elinde tuttuğu Bitcoin ile 4 bin TL yatırım yaptığı Bitcoin’in bugünkü değeri 500 bin TL olduğunu aktarmakta. E.D al sat yapmanın tecrübe gerektirdiğini kendisinin bu parayı elde tutarak kazandığını sözlerine ekliyor.

Bitcoin Para Kazanma Yorum


Bitcoin kısa sürede hayal edilemeyecek kazançlar sağlasa da var olan tüm yatırımın kaybedilmesi de sebep olabilir. Mevcut yatırım araçları içerisinde en yüksek fiyatlamaya sahip olan Bitcoin tüm dünya tarafından artık kabul edilmiş durumda. Sanal para birimi olarak hayatımıza giren Bitcoin’den kazanç sağlayabilmek için küçük ve gözden çıkarılabilecek rakamlar ile yatırımlara başlanabilir. Kazanç ya da kayıplar da nasıl tepki verdiğinizi, bu tepkilere karşı nasıl aksiyon aldığınızı deneyimleyebilirsiniz.

Bitcoin’den para kazanmak elbette mümkün. Madenciliğini yapmak, al sat ve arbitraj yapılabilecek kazanç yollarının başında gelir. Tüm bu işlemler için deneyim ile birlikte gerekli eğitimleri alarak bilgi sahibi olabilir ve yavaş yavaş para kazanmaya başlayabilirsiniz.
yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

 
Üst